Domů / Doporučujeme / 3 hlavní důvody, proč si k investici zvolit zlato

3 hlavní důvody, proč si k investici zvolit zlato

Máte-li solidní příjmy a zbytečně neutrácíte, určitě disponujete nějakými našetřenými finančními prostředky. Ty ale nikdy není dobré nechat ležet ladem, protože postupně mohou ztrácet na své reálné hodnotě, a to zejména v důsledku inflace. Naopak je praktické si zvolit nějakou investiční příležitost, díky níž vložené peníze ochráníte a možná ještě vyděláte. Dobrým řešením je hned z několika důvodů nákup zlata.

1. Zlato odolá inflaci

Zatímco peníze v důsledku inflace a dalších negativních ekonomických jevů často rychle ztratí svoji hodnotu (v extrémních případech klidně ze dne na den), zlato je v tomto směru naprosto chráněné. Je to dáno jeho omezenými světovými zásobami, ale také vysokou poptávkou. Určitě tak nehrozí, že o investované finanční prostředky či jejich významnou část přijdete, ba spíše naopak něco vyděláte. Záleží samozřejmě na výši investice.

2. Neplatíte DPH

Čím více peněz do zlata vložíte, tím více se ukáže další přednost, jíž se tento drahý kov v podobě certifikovaných mincí a slitků může pochlubit. Jde o fakt, že investiční zlato nepodléhá platbě DPH, což je výrazným plusem třeba oproti nákupu nemovitostí, kdy jen DPH vyjde minimálně na desítky tisíc korun.

3. Je pro velké i malé investory

Dnes už zdaleka neplatí, že by zlato v podobě cihliček a mincí bylo vhodné pouze pro velké investory. Můžete do něj vložit klidně jen pár tisíc korun. Jestliže se ale mají projevit výše uvedené výhody, pak přeci jen investujte alespoň několik desítek či stovek tisíc korun. Je to jednoduché, zlato se totiž dá nakoupit online. Tuto možnost v tuzemsku nabízí kupříkladu tradiční dovozce a prodejce, který sídlí v Obecním domě v Praze. Zadejte si do vyhledávače slovní spojení „investiční zlato“ a jeho web zlate-mince.cz se vám objeví na prvních místech. Sami si pak jednoduše porovnáte nabídku s produkty ostatních firem a zjistíte, že je rozmanitá a v mnoha ohledech se dá označit za prémiovou. Kromě prodeje daná společnost zlato rovněž vykupuje, přičemž ceny denně aktualizuje dle hodnoty drahého kovu na světových trzích.

Shlédněte také

Plast je vynikající materiál nejen pro přepravky

Aby vnitrozemská i mezinárodní doprava fungovaly tak, jak mají, je potřeba zajistit mimo jiné i …