Domů / Doporučujeme / Chcete financovat bydlení výhodně? Využijte porovnání hypoték!

Chcete financovat bydlení výhodně? Využijte porovnání hypoték!

Každý se v životě dříve nebo později dostane do fáze, kdy zatouží po vlastním bydlení. Někteří mají jasno již v období dospívání a jakmile dokončí studia a najdou si první zaměstnání, začnou zodpovědně šetřit, aby si co nejdříve mohli, třeba i s pomocí rodičů nebo prarodičů, vzít hypotéku a pořídit si své vysněné soukromé království. Další zase řadu let žijí co nejaktivněji, cestují a jsou naprosto spokojeni v pronajatém či sdíleném bytě, dokonce jim nevadí ani občasné stěhování. Jakmile ale pocítí potřebu založit rodinu, většinou nadchází čas, kdy se začínají poohlížet po nemovitosti, která jim poskytne opravdu trvalé zázemí.

Drtivá většina obyvatel Česka musí nemovitost financovat úvěrem. Porovnání hypoték pomůže najít tu nejvýhodnější

Česko patří mezi země, v nichž lidé vydělávají na koupi domu nebo bytu dlouhou řadu let. Při současných cenách má jen málokdo dostatek prostředků na to, aby si na pořízení nemovitosti nemusel půjčit od banky nebo spořitelny. Domy a byty se rok od roku zdražují, to samé platí i pro pozemky vhodné k výstavbě. Inflace, která nabírá na síle, navíc výrazně zvyšuje náklady na stavební materiál i práci a výrazně zatěžuje rozpočet domácností bez ohledu na to, zda se jedná o jednotlivce, nebo početné rodiny. Za energie, potraviny, nejrůznější zboží, služby i dopravu dnes každý utrácí výrazně více než před několika málo měsíci. A v dohledné době nelze očekávat zlepšení. Srovnání hypoték tak má velký význam pro každého, kdo právě řeší úvěr – díky němu lze získat výrazně nižší splátky a ušetřit i desítky tisíc.

Srovnání hypoték porovná nabídky 12 bank a 5 spořitelen

Každému, kdo právě splácí nebo plánuje hypotéku, komplikuje život růst úrokových sazeb. První skupině se mohou po konci fixace o poznání navýšit splátky, pro tu druhou se od 1. 4. zpřísní podmínky pro získání hypotečního úvěru. Je tedy na místě jednat rychle, najít tu pravou nemovitost a využít porovnání hypoték. Ušetříte tak nejen čas, ale také peníze.

Shlédněte také

Plast je vynikající materiál nejen pro přepravky

Aby vnitrozemská i mezinárodní doprava fungovaly tak, jak mají, je potřeba zajistit mimo jiné i …