Domů / Doporučujeme / Fotopast aneb jak ochránit svůj majetek

Fotopast aneb jak ochránit svůj majetek

Fotopasti byly původně určeny pro osoby zabývající se myslivosti a ochranou přírody, které za jejich pomoci monitorovali výskyt nejrůznějších živočišných druhů v dané lokalitě, tak aby je co nejméně rušili, a zároveň aby mohli pořizovat jejich co možná nejdetailnější snímky v přirozeném prostředí.

Fotopasti však velmi rychle nalezly uplatnění i zcela jinde. Oblíbili si je totiž majitele nejrůznějších objektů, prostor a pozemků, kteří je začali využívat pro ochranu svého majetku. Jedná se totiž o velmi chytré a levné řešení otázky ochrany.

Výhody fotopastí

Fotopast aneb jak ochránit svůj majetekStandardní bezpečnostní kamery mnohdy působí jen jako strašák. Jsou viditelné, ale v některých případech zcela nefunkční, popřípadě existuje možnost, jak se vyhnout jejich zornému poli. Zloději o nich zpravidla ví a tak se jim mohou i vyhnout. Fotopast jde ovšem zcela jinou cestou.

Fotopast na ochranu majetku využívá toho, že je nenápadná, a zloděj o ní nemá ani tušení. Fotopast snímá jeho činění a zachytí jej tak v podstatě přímo při činu, aniž by o tom on sám věděl. Následný materiál pak může sloužit nejen k jeho usvědčení ze spáchaného zločinu, tak také jako důkaz pro pojišťovnu.

Velkou výhodou fotopastí je také to, že jsou cenově velmi výhodné. Oproti standardním cenám zabezpečovacích kamerových systémů je jejich cena ani ne třetinová. Majitelé pozemků tak mohou ušetřit a navíc dopadnout zloděje velmi rafinovanou cestou.

Jak vybírat

Fotopast aneb jak ochránit svůj majetekPři výběru fotopasti na ochranu majetku se nemusíte vždy řídit pravidlem čím dražší tím lepší. Volte vždy podle toho, k čemu fotopast potřebujete, jak často jí budete přemísťovat a kde jí budete mít. Pokud jí budete instalovat do míst, kde panují nepříznivé podmínky, dbejte na lepší obal fotopasti. Pokud chcete pořizovat fotopasti pro perfektní snímání, pořiďte si fotopast s vysokým rozlišením.

Shlédněte také

Plast je vynikající materiál nejen pro přepravky

Aby vnitrozemská i mezinárodní doprava fungovaly tak, jak mají, je potřeba zajistit mimo jiné i …