Domů / Doporučujeme / Jak si sjednat nové pojištění automobilu online?

Jak si sjednat nové pojištění automobilu online?

Chcete si zařídit levnější povinné ručení pro vaše nové i ojeté auto? Kde najdete přehled nejlevnějších variant povinného ručení? Je výhodnější si je zařídit z pohodlí domova nebo si raději zajít na pobočku konkrétní pojišťovny, která vám poskytne tu nejlepší cenu?

Výpověď starého pojištění automobilu

Uvažujete-li o změně pojišťovny z důvodu vysoké ceny povinného ručení, nejprve byste si měli udělat přehled o všech cenových nabídkách tohoto produktu na českém trhu. Přehled o cenách naleznete na srovnávacích internetových portálech, které vám je poskytnou zcela zdarma. Stačí si zadat potřebné údaje do příslušné kalkulačky a zjistíte vše potřebné o nabídce pojišťoven v ČR včetně doplňkových pojištění, připojištění a limitů pojistného plnění. Vše přehledně na jednom místě. Pokud naleznete výrazně výhodnější nabídku povinného ručení, první, co musíte udělat, je včas odeslat stávající pojišťovně výpověď pojištění automobilu, nejpozději 6 týdnů před koncem vašeho pojistného období. Formální náležitosti výpovědi najdete na většině srovnávacích serverů a webových stránkách pojišťoven, klasicky se posílá doporučeně poštou. Když vše klapne podle plánu, stačí si už jednoduše zřídit výhodnější pojištění.

Online sjednání nového povinného ručení

Pojistit se online je nyní výhodnější než kdykoliv předtím. Šetří to váš čas i peníze, i pro jednotlivé pojišťovací firmy je to efektivnější, nemusí platit další pracovní sílu navíc. Pro vás je to pohodlnější, protože nemusíte chodit na pobočku v pracovní době nebo ve volném čase. Při online sjednání povinného ručení navíc výrazně ušetříte, získat můžete slevu až 70 % z ceny oproti zřizování pojištění na pobočce. Prostě si během dvou minut vyplníte formulář a ten se odešle ke zpracování. Následně vám přijde potvrzovací email a obratem poštou obdržíte novou zelenou kartu. Takhle jednoduché to může být.

Pro více informací o povinném ručení u nás i v zahraničí a o novinkách na poli havarijního a cestovního pojištění neváhejte navštívit stránky 123ruceni.cz, kde naleznete i online kalkulačku povinného ručení a aktuální srovnání povinných ručení na trhu. Než napočítáte do tří, budete mít v kapse novou zelenou kartu.

Shlédněte také

Plast je vynikající materiál nejen pro přepravky

Aby vnitrozemská i mezinárodní doprava fungovaly tak, jak mají, je potřeba zajistit mimo jiné i …