Domů / Doporučujeme / Chybí vám peníze před výplatou? Ušetřete si cestu do banky

Chybí vám peníze před výplatou? Ušetřete si cestu do banky

Určitě jste tu situaci také sami někdy zažili. Do výplaty vám zbývá ještě týden, ale rozbila se vám lednička nebo potřebujete zaplatit za výrobek, který už za sedm dní bude spolehlivě pryč.

Pokud máte štěstí na partnera nebo kamarády, tak zřejmě nebude problém domluvit se s nimi, aby vám krátkodobě vypomohli. Vy tak zaplatíte vše, co potřebujete a za týden vypůjčenou částku bez problémů vrátíte.

Ne každý má ale ve svém okolí lidi, na které se s podobně citlivou otázkou může obrátit. A co potom?

Peníze do hodiny? Víme, jak na to

Pokud potřebujete jednorázově jen pár tisíc korun, tak se vám chodit do banky nevyplatí. Může se totiž stát, že byste peníze, které potřebujete, získali až ve chvíli, kdy vám přijde vaše vlastní výplata. Na platbu, kterou jste potřebovali provést, už přitom bude dávno pozdě.

Kvůli bankovnímu úvěru si totiž musíte domluvit schůzku s poradcem, který na vás může mít čas třeba až za několik dní. Zároveň strávíte nějakou dobou cestou do banky a samotnou schůzkou. Kromě toho nezapomeňte, že řada bank půjčuje až od nějaké minimální částky, která může pro vás být zbytečně vysoká.

Podstatně výhodnější jsou v podobném případě krátkodobé online půjčky. O ty můžete žádat buď přes internet, nebo přes SMS. Internetovou či SMS půjčku si zvládnete vyřídit během několik málo minut, takže potřebné peníze budete mít na účtu ještě ten samý den.

Úrok víte předem

Už při zadávání půjčky si přitom můžete vybrat konkrétní částku i to, jak dlouho ji chcete splácet. Obvykle si lze vypůjčit peníze až na jeden měsíc. Jestliže si zvolíte například jen týden a zjistíte, že potřebujete na vrácení peněz více času, tak navíc není problém dobu splatnosti odložit. Samozřejmě není problém vrátit peníze dříve.

Myslete pochopitelně na to, že za krátkodobou půjčku zaplatíte nějaký úrok. Kolik to přesně bude, zjistíte už při žádosti o online půjčku. Ve většině případů závisí úrok právě na výši a délce půjčky.

 

 

Shlédněte také

Plast je vynikající materiál nejen pro přepravky

Aby vnitrozemská i mezinárodní doprava fungovaly tak, jak mají, je potřeba zajistit mimo jiné i …