Domů / Doporučujeme / Jak si co nejlépe poradit s výběrem bytového textilu? Inspirujte se barvou roku

Jak si co nejlépe poradit s výběrem bytového textilu? Inspirujte se barvou roku

Nevíte, jak změnit vzhled domácnosti? Velký rozdíl udělá i výměna bytového textilu. Z toho důvodu se vám mohou hodit následující praktické rady, s jejichž pomocí zvolíte nové záclony, povlečení, ale i drobnější prvky tak, aby byly výsledné kousky nejenom krásné na pohled, ale i kvalitní a praktické.

Správné rozměry

U bytového textilu jsou velmi důležité správné rozměry. Platí to hlavně pro záclony a závěsy. Pokud si chcete usnadnit jejich úpravu na míru, můžete si vybrat již hotové záclony, které jsou střižené do často využívaných rozměrů. Při měření okna nezapomeňte zohlednit i to, jak mají být záclony dlouhé.

Inspirujte se barvou roku

Při výběru designu povlečení i jiného bytového textilu se občas můžete pustit i do různých experimentů. Jako inspirace může posloužit barva roku. Pro rok 2022 se jedná o odstín fialové s názvem Very Peri. Pokud máte většinu vybavení v domácnosti v neutrálních barvách, je poměrně snadné se jednou za čas rozhodnout pro změnu a pořídit bytový textil v jiném barevném odstínu. Taková změna není příliš drahá, ale efekt může být poměrně výrazný.

Kvalitní materiál

Pro bytový textil platí, že je dobré vybrat takové výrobky, které jsou nejenom pěkné, ale zároveň jsou z dostatečně kvalitních materiálů. Jde o to, aby záclony, závěsy či povlečení a další prvky bez problémů vydržely i několik cyklů praní a zachovaly si svůj krásný vzhled.

Nakupujte za výhodné ceny

Dobrou zprávou je, že pořízení bytového textilu rozhodně nemusí být cenově náročné. Stačí si zvolit takové kousky, které se vám líbí a jsou k dostání na specializovaném internetovém obchodě. Tam totiž zpravidla najdete lepší ceny i větší výběr v porovnání s většinou kamenných prodejen. Když budete výběru věnovat pár minut, můžete ušetřit stovky až tisíce korun.

Shlédněte také

Plast je vynikající materiál nejen pro přepravky

Aby vnitrozemská i mezinárodní doprava fungovaly tak, jak mají, je potřeba zajistit mimo jiné i …