Domů / Doporučujeme / Dražba nemovitostí jako šance pořídit levné bydlení

Dražba nemovitostí jako šance pořídit levné bydlení

Ceny nemovitostí v Česku jsou vysoké, můžeme jen doufat, že se to časem změní. Jsou ale rodiny či mladí lidé, kteří čekat nemohou. Bydlení potřebují co nejdříve. Kde na něj ovšem vzít, když na hypotéku také nedosáhne každý?

Je třeba hledat skulinky, možnosti, které nevidí každý. Jednou z nich je například dražba nemovitostí. Napadlo vás někdy poohlédnout se po domě či pozemku v dražbě? I v Česku se dražby nemovitostí běžně konají a jsou volně přístupné. Využijte toho!

Jak se nemovitost dostane do dražby?

Pravděpodobně víte, co je to exekuce. Pokud má člověk dluhy a nezvládá je splácet, po nějaké době se záležitost dostane až k exekutorovi. Ten zabavuje majetek, jehož prodejem se získají peníze na splacení dluhu. Poměrně častá je právě exekuce nemovitostí, ostatně nemovitost je pro většinu lidí nejhodnotnějším majetkem, který se dá na umoření dluhu použít.

Nejsou s koupí nemovitosti v dražbě spojeny jen problémy?

Dražba nemovitostí v exekuci probíhá proto, aby dlužník získal peníze. Má mu pomoci. Vy se tedy vůbec nemusíte cítit špatně, že někomu berete střechu nad hlavou. Žádné problémy s nákupem nemovitosti v dražbě spojené nejsou. Jakmile dům vydražíte, je váš a původní majitel k němu nemá žádná práva.

Kde najít dražby nemovitostí?

Dražba a exekuce nemovitostí je specializací například pro Exekutorský úřad Ostrava. Na jejich webu si můžete prostudovat, jaké nemovitosti se v blízké době budou dražit. Ještě než samotná dražba proběhne, můžete si dohodnout prohlídku nemovitosti, abyste vše viděli na vlastní oči. Dobrou představu si však uděláte už z informací online, exekutorský úřad zveřejňuje například znaleckou cenu, která se od té vyvolávací liší kolikrát i o miliony. A mimochodem, některých dražeb je možné zúčastnit se taktéž online, nemusíte dorazit osobně.

Shlédněte také

Krásné a elegantní šperky pro běžné nošení i slavnostní akce

Udělejte radost samy sobě nebo potěšte svoji manželku, přítelkyni, maminku či kamarádku zajímavým šperkem. Krásné …