Domů / Doporučujeme / Návod: Jak sehnat hypotéku s nejnižším úrokem a nejvýhodnějšími podmínkami

Návod: Jak sehnat hypotéku s nejnižším úrokem a nejvýhodnějšími podmínkami

Internetové vyhledávače jsou skvělý vynález, který nám dává odpověď na každou otázku. Bohužel moc dobře nefungují v situaci, kdy si potřebujete srovnat hypotéky a naleznout tu s nejnižším úrokem či tu s nejvýhodnějšími podmínkami. Podívejme se nejdříve, proč je vůbec tak těžké získat nějaké rozumné srovnání hypotečních úvěrů.

Proč je nemožné si na internetu srovnat hypotéky

Prvním problémem je, že na internetu nejsou zveřejněny všechny hypotéky. Banky uvádějí jen své základní varianty. Aby jste se dostali k rozšířeným variantám a kompletnímu seznamu balíčků, tak musíte jednat buď přímo se zaměstnancem banky nebo s licencovaným hypotečním poradcem, který má uzavřenu smlouvu s danou bankovní společností.

Druhý problém je, že banky jsou jen velmi nerady srovnávány. Není pro ně hezkou vizitkou, když mají vyšší úroky než konkurence. A proto se raději srovnání úplně vyhýbají a ani nechtějí být do žádných online srovnání zařazeny. Takže zájemců pak zbývá jen procházet internetové stránky jednotlivých bank a horko-těžko si je v hlavně srovnávat. Pokud se například podíváte na tuto nabídku nebankovní půjčky se zástavou ZDE, tak je velmi těžko srovnáte, jestli je výhodná nebo nevýhodná. Protože není s čím srovnávat.

Jelikož na internetu nejsou dostupné všechny nabídky a jelikož se banky vyhýbají srovnání, tak je takřka nemožné si udělat nějaké rozumné srovnání.

Řešení – hypoteční poradce s licencí u bankovních společností

Řešením, jak se dobrat srovnání hypoték je využít jednu s Hypotečních služeb, které jsou na internetu. Jedná se o soukromé firmy, které zaměstnávají licencované hypoteční poradce. Ti mají přístup ke všem bankovním i nebankovním produktům. A jsou schopni Vám vypracovat objektivní srovnání hypoték – s nejnižším úrokem nebo nejvýhodnějšími podmínkami. Jedná se například o:

– xHypotéka nabízející srovnání bankovních hypoték (WWW) – pošlete jim žádost  o hypotéku, oni zdarma vypracují návrh s nejnižší možnou úrokovou sazbou a nejvýhodnějšími podmínkami

– Hypotékomat srovnávající nejlepší hypotéky (WWW) – jejich hypoteční poradci srovnávají produkty od 15 největších českých bank, zdarma Vám vypracují návrh hypotéky s nejnižší úrokovou sazbou či nejvýhodnějšími podmínkami (momentálně největší společnost na trhu)

– a některé další menší služby…

Platí se za srovnání? Je to dražší? Jak to funguje?

Samozřejmě první otázka je, jak to funguje? Bude mi za vypracování srovnání něco naúčtováno? Nebo Vám bude následně navýšen úrok? Odpověď je ne. Za tyto služby se nic neplatí. Jsou zcela zdarma. Rovněž Vaše úroková sazba (resp. RPSN) bude stejná. A za hypotéku přeplatíte úplně stejnou sumu, jakou by jste zaplatili, kdyby jste si daný hypoteční úvěr sjednali sami.

Tyto firmy jsou placeny provizí od banky. Za to, že Vám pomohou najít nejlepší řešení a následně Vám pomohou ho i dojednat u banky, jim jsou vypláceny od banky provize. Vy žádný poplatek neplatíte. A ani banka vám žádný poplatek nenaúčtuje.

Naopak se jedná o velmi výhodnou službu pro běžné lidi – nemusíte sedět na internetu a složitě si zkoušet porovnávat jednotlivé hypotéky. Nehledě na to, že zde nejsou všechny zveřejněny. A že tomu pravděpodobně ani nerozumíte.

Pokud vyplníte žádost o srovnání hypotečních nabídek u jedné z uvedených služeb, tak Vám zdarma vypracují přehled. Za který se nic neplatíte. A kterého ani nemusíte nakonec využít – k ničemu se nezavazujete. Rovněž se dostanete do kontaktu s hypotečním poradcem, kterého se můžete zdarma ptát na vše, čemu nerozumíte.

Hypotéka je závažné rozhodnutí vždy konzultujte

Hypotéka je závazek mnohdy až na 30 let. A často se jedná o největší závazek, jaký kdy v životě uděláte. Proto se vždy doporučuje, aby jste toto rozhodnutí konzultovali s odborníkem. Pokud zvolíte špatnou banku a špatný typ hypotéky, tak můžete přeplatit až o 600 000 Kč více! Proto se vždy doporučuje konzultace a vypracování srovnání či hypotečního přehledu. Aby jste zjistili, která nabídka pro vás bude mít nejnižší úrokovou sazbu a která nejvýhodnější podmínky.

A právě zde přicházejí do hry licencovaní hypoteční poradci, na které jsme Vám dali dříve odkazy (např. zmíněná xHypotéka nebo Hypotékomat). Srovnání Vám vypracují zadarmo a placení jsou bankou. Je tedy výhodné využit právě nich a nechat si poradit na náklady bank. A neplatit si zbytečně vlastního poradce.

Shlédněte také

Plast je vynikající materiál nejen pro přepravky

Aby vnitrozemská i mezinárodní doprava fungovaly tak, jak mají, je potřeba zajistit mimo jiné i …