Domů / Hypotéky / Hypotéka na byt či dům

Hypotéka na byt či dům

Pokud uvažujete o hypotéce, možná byste si měli s rozhodováním trochu pospíšit. Ze všech stran se totiž hrnou informace o tom, že ceny bytů rostou. A to až závratnou měrou, zdražování v průměru o zhruba procento za měsíc není v našem hlavním městě vůbec žádnou novinkou. Na Praze 2 pořídíte metr čtvereční bytu za takřka sto padesát tisíc korun, což je skutečně astronomická suma – a do budoucna se vzhledem ke vztahu nabídky a poptávky neočekává žádné zlevnění, spíše tomu má být podle posledních prognóz naopak.

Hypotéky mají nejnižší sazby v historii, využijte toho

Kdy jindy si sjednat hypotéku, když ne v příštích týdnech a měsících? Tak skvělá příležitost už na našem trhu s dlouhodobými úvěry asi jen tak nebude, do budoucna se mají podmínky výrazně zhoršit. Současná nabídka atakuje magickou hranici dvou procent, to však už ale nebude dlouho trvat. Změny zákonů totiž přinutí banky jednat opravdu ve velkém. Výhodná hypotéka, tohle slovní spojení už nemusí za rok vůbec platit.

Hypotéka na byt či dům

Dnes si navíc můžete sjednat hypotéku nejen na byt v osobním vlastnictví. Velmi dobře dostupná je i hypotéka na družstevní byt. Má to ale háček – bude nutné ručit nemovitostí, která je v osobním vlastnictví. Chatou, bytem rodičů a tak podobně. Jde však o ideální pomocnou ruku pro mladé rodiny, co chtějí žít konečně ve svém, a nikoliv u rodičů jednoho z nich.

Družstevní byty mají své nesporné výhody

Jít bydlet do družstevního bytu je výhodné, takovýto start zažije v dnešní době poměrně mnoho mladých lidí.

  • Je to poměrně levné. Cena družstevního bytu a bytu v osobním vlastnictví se liší řádově o stovky tisíc korun – zejména ve větších městech jde o obrovský rozdíl.
  • Jedná se o podíl v družstvu, můžete je relativně snadno zpeněžit, až se budete chtít stěhovat do většího bytu.
  • Vyřízení všech formalit je poměrně snadné, družstevní byty jsou dobře dostupné úplně všem.

Hypoteční úvěr dnes není během na dlouhou trať. Stačí doložit potřebné dokumenty a během týdne se dočkáte, často ještě dříve. Musíte mít k dispozici nemovitost, kterou budete ručit – to vše maximálně usnadní. Prokázat příjem, dohodnout úrok, dobu splatnosti a případně i fixaci úrokové sazby, ta je hlavně v posledních měsících hodně oblíbená.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Shlédněte také

Půjčujte si vždycky jen tam, kde najdete kladné reference a historii

Půjčujte si vždycky jen tam, kde najdete kladné reference a historii

Je pravdou, že menší nebo větší půjčku si během života sjedná snad úplně kdokoliv. Půjčit …