Domů / Hypotéky / Co s volnými penězi?

Co s volnými penězi?

Pokud máme volné finanční prostředky, lze je zhodnotit několika způsoby. Zajímavá je i výhodná hypotéka. Peníze lze investovat do nemovitostí, drahých kovů, briliantů nebo také jinde, kde lze očekávat jejich zhodnocení. V těchto případech je však obtížnější likvidita, a když se v dané oblasti dobře neorientujeme, také možnost ztráty vkladu, neboť ceny jsou určovány trhem, u kterého není snadné odhadnout vývoj. Podobně rizikové jsou investice do akcií. Poněkud menší výkyvy jsou u investičních fondů, kde bankovní experti rozkládají peněžní aktiva na několik položek tak, aby v případě poklesu jedné mohly další vyvážit způsobenou ztrátu. O své finance se však nemusíme obávat u termínovaných vkladů. Tam za smluvenou dobu obdržíme vklad s domluvenými procenty. Námi vložené finanční prostředky do výše 100 000 eur jsou zde totiž podle zákona pojištěny.

Termínovaný vklad

Na současném finančním trhu lze najít spoustu nabídek termínovaných vkladů. Při jejich výběru nesledujme pouze úrokové sazby, ale dobře zvažme i dobu trvání depozitu. Při dřívějším výběru totiž přicházíme o slíbené zhodnocení. Termínované vklady se nabízejí od jednoho měsíce až do období několika let. Vložit můžeme jak české koruny, tak eura. Některé banky nabízejí rovněž možnost uložení dalších světových měn, například amerických dolarů, britských liber nebo švýcarských franků.

Druhy termínovaných vkladů

Nejlepší zhodnocení našich finančních prostředků nabízejí termínované vklady spořitelních družstev. Podmínkou zde je ovšem uhrazení členského příspěvku. Přesto se však dosažený úrok může výrazně lišit od bankovních institucí obzvláště nyní, kdy jsou sazby na mimořádně nízké úrovni.

Termínovaný vklad

– bezpečná investice,

– pojištění do výše 100 000 EUR,

– možnost volby úložní doby,

– výběr z několika měn,

– poskytují nejen banky, ale je možné jej sjednat také ve spořitelních družstvech.

Hypotéky

Naopak v případech, kdy potřebujeme peníze například na koupi bytu, můžeme využít hypotečního úvěru. V případech, kdy hypotéka je výhodná, peníze nechat na termínovaném vkladu. Hypotéky zdraží.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Shlédněte také

Půjčujte si vždycky jen tam, kde najdete kladné reference a historii

Půjčujte si vždycky jen tam, kde najdete kladné reference a historii

Je pravdou, že menší nebo větší půjčku si během života sjedná snad úplně kdokoliv. Půjčit …