Domů / Ostatní / Třiďte kovy a pomáhejte

Třiďte kovy a pomáhejte

Třiďte kovy a pomáhejte

I tříděním kovů můžete pomoci zlepšit naše životní prostředí. A nejen to. Díky recyklaci kovů zlevníte výrobu finálních kovových produktů. Zpracování surových kovů je totiž mnohem nákladnější než zpracování recyklovaného materiálu. Navíc za odevzdaný kov dostanete zaplaceno.

Třídění kovů s sebou nese mnoho výhod. Díky recyklaci této suroviny snižujeme znečištění vod a ovzduší o více než 50 % oproti výrobě ze surových kovů. Na co byste si ale při třídění kovů měli dávat pozor? A co byste měli vědět?

Rozeznejte železo od hliníku

Než nashromážděný kov odnesete do sběrny s výkupem kovového odpadu, je třeba ho rozdělit na železo a hliník. Hliník od železa rozeznáte hned několika způsoby. Obaly bývají opatřeny označení ALU (pro hliník) a FE (pro železo). Na některých obalech, jako jsou například víčka od jogurtů, žádné označení nenajdete. V tomto případě vám pomůže obyčejný magnet. Hliník na magnet nebude reagovat a je ho možné snadno sbalit do kuličky, která pak drží tvar. Hliníkové fólie je také možné snadno roztrhnout. Železo je naopak k magnetům přitahováno.

Kam s kovovým odpadem?

Kovový odpad dovezte do nejbližší sběrny druhotných surovin, kde vám za něj dokonce zaplatí. Ceny kovů se neustále mění, aktuální kurzy ale můžete sledovat na Londýnské burze kovů, případně je možné zeptat se přímo ve sběrně.

Ne všechny sběrny také přijímají hliník. Před odevzdáním kovů se proto informujte i o tom, které kovy sběrna skutečně vykupuje.

TSR Czech Republic s.r.o.

Jednou z největších českých společností s výkupem kovového šrotu a kovového odpadu je TSR Czech Republic s.r.o. Zpracování kovů probíhá přímo na pobočkách za použití nejmodernějších technologií a nechybí zde kontrolní systémy pro detekci radioaktivity při příjmu i expedici materiálu. Vykupujeme kovový odpad a kovový šrot po celé ČR. Stačí se zastavit na jedné z našich poboček.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Shlédněte také

Pračky i sušičky jsou standardní součásti domácnosti

Praní na valše je samozřejmě možné i dnes, nicméně většina domácnosti už má k tomuto …