Domů / Doporučujeme / Pračky i sušičky jsou standardní součásti domácnosti

Pračky i sušičky jsou standardní součásti domácnosti

Praní na valše je samozřejmě možné i dnes, nicméně většina domácnosti už má k tomuto účelu jiný přístroj, a sice pračku. S její pomocí toho lze vyprat mnohem více najednou, a ještě ušetřit spoustu fyzických i duševních sil.

Velmi praktická je však i sušička. Ta se sice nevyskytuje v úplně každé domácnosti, nicméně jedná se o přístroj, který se v našich končinách prosazuje stále více.

Proč mít pračku?

Bez pračky se už dnes skutečně obejít nejde. V současnosti již lidé nemají v šatníku pouze pár kousků oblečení jako kdysi, ale tuny textilu, což se ručně prát skutečně nedá. Pračku by si měl člověk vybírat podle několika ukazatelů. Jedním z těch nejzásadnějších je velikost.

Malé pračky jsou sice energeticky docela nenáročné, nicméně na druhou stranu se toho do nich zákonitě vejde o poznání méně než do větších verzí. Lidé žijící sami, případně jen v páru si klidně mohou dovolit koupit něco menšího, ovšem rodiny s dětmi by měly vybírat spíše z robustnějších modelů praček. Díky tomu není potřeba prát na více etap. Vše se dá zvládnout jedním vrzem.

Spotřeba je dalším ukazatelem, kterým je dobré se řídit. Dvojnásob to platí dnes, kdy jdou ceny energií hodně nahoru. Problém je, že nižší spotřeba automaticky znamená vyšší cenu.

Kdo má pouze omezené finanční možnosti, ten se bude muset asi dlouho rozmýšlet. Elektrospotřebič s nízkou spotřebou se však vždy v konečném důsledku vyplatí a člověk díky tomu nakonec ušetří. Ovšem výsledek se ukáže až za několik měsíců, případně dokonce let.

Proč mít sušičku?

Hodně domácností se může pyšnit nejen pračkou, ale sušičkou. Proč však utrácet peníze za dalšího žrouta elektřiny? Třeba kvůli tomu, že sušička dokáže prádlo nejen zbavit vlhkosti, avšak rovněž mu dodat i potřebnou hebkost. Člověk alespoň nemusí utrácet za různé předražené aviváže.

Navíc sušičky dokáží docela efektivně zbavit prádlo i různých alergenů. Díky sušičce v bytě se může vyhodit sušák, který zabírá hodně místa. Tím se zároveň zamezí vzniku plísní, což má často na svědomí sušící se mokré prádlo.

Co se parametrů výběru týče, jsou víceméně stejné jako u pračky. Hlavní je dbát na velikost, potažmo rozměry.

Shlédněte také

Plast je vynikající materiál nejen pro přepravky

Aby vnitrozemská i mezinárodní doprava fungovaly tak, jak mají, je potřeba zajistit mimo jiné i …