Domů / Doporučujeme / Exekuce není bezvýchodná situace

Exekuce není bezvýchodná situace

Exekuce se již dlouhodobě drží na obrovském počtu, který pravidelně přesahuje milion. Je tedy jasné, že v podstatě skoro každý zná někoho, kdo si někdy těmito těžkostmi prošel. Stát se něco takového může prakticky každému. Zapomene zaplatit včas nějakou malou pokutu, nestihne složit splátku. Věřitel na nic nečeká a rozhodne vymoci peníze z vás právě formou exekuce. Kvůli poplatkům za prodlení a penězům pro vymahače je váš dluh však mnohonásobně vyšší. Tento problém se ale dá překonat, například exekuce nemovitostí je už jen opravdu krajní řešení.

Nestyďte se požádat o pomoc

Často se stane, že lidem do schránky přijde vyrozumění o započetí vymáhání soudní cestou. Naprosto nejhloupější věcí je podobný dopis vyhodit s tím, že když situaci nebudete řešit, tak se na nic nepřijde a na váš dluh se zapomene. To se pochopitelně nestane a vaše manko neustále narůstá. I pokud se rozhodne příjemce se situací něco udělat, často neví co. Kam by měl jít někomu vysvětlit, že by potřeboval nějaké peníze, jak má postupovat? Naštěstí není problém se obrátit na exekutorský úřad, na němž získáte potřebné a jistě též důležité informace. Zároveň se zde dozvíte o jednom z možných problémů, jak si pomoci z finanční tísně. O jaký jde?

Bydlíte ve Slezsku? Potom bude patrně nejlepší navštívit exekutorský úřad Ostrava.

Dobrovolně a rychleji

Není totiž pravda, že majetek musí zabavit vykonavatel rozsudku. Vy sami se můžete přihlásit k dobrovolné exekuci majetku a dát ho do dražby. Tím získáte peníze o mnoho dříve a ušetříte si nepříjemný zážitek, kdy by vám zařízení bylo odebráno přímo z bytu. Hlavním faktem však zůstává, že každý den prodlení jen narůstá váš dluh a čím dříve ho dokážete umořit, tím lépe pro vás. Budete pak moci začít znovu.

Pokud bydlíte ve 3. největším městě České republiky, dejte pozor, ať vaše finanční problémy nemusí řešit exekutor Ostrava.

Shlédněte také

Plast je vynikající materiál nejen pro přepravky

Aby vnitrozemská i mezinárodní doprava fungovaly tak, jak mají, je potřeba zajistit mimo jiné i …