Domů / Doporučujeme / Nenechte se napálit, pokud hledáte výhodný úvěr, chce to hodně rozmýšlení

Nenechte se napálit, pokud hledáte výhodný úvěr, chce to hodně rozmýšlení

Jak vyřešit nepříjemnou situaci, kdy se vám najednou nedostává dostatek finančních prostředků na zajištění nějakého nezbytného výdaje? Oblíbenou variantou je si peníze půjčit. Jenže ne vždy se podaří dosáhnout na standardní úvěr v bance. Nebankovní společnosti jsou opředené mnoha mýty o tom, že jen okrádají klienty a mají nesmyslně vysoké úroky. Pokud ale vsadíte na férového a osvědčeného poskytovatele, nemůže se nic stát, pokud dodržíte dohodnuté podmínky.

Zcela bez poplatků? Je to možné!

Ano, čtete dobře. I nebankovní půjčka může být výhodná. Mnoho nebankovních společnostní nabízí první půjčky bez poplatků a dalších podmínek. Je to jedna z mnoha metod, jak klienta přimět, aby si vybral právě onu společnost. Nemusíte se obávat, stačí si jen dobře přečíst podmínky. Pokud v nich nenarazíte na žádný háček, pak opravdu za první půjčku nemusíte nic zaplatit. Jedná se o oblíbené lákadlo zejména u mikroúvěrů. Nakonec, kdo by rád nedostal peníze už za pár minut, a to vše za výhodných podmínek, že?

Co sledovat při výběru nebankovní půjčky?

  • Hodnota RPSN
  • Jaké výhody nabízí společnost proti ostatním?
  • Jak rychle po schválení obdržíte peníze?
  • Jaké podmínky je nutné splnit pro schválení?
  • Jak vysoké jsou sankce při nedodržení smlouvy?
  • Existuje možnost předčasného splacení?

Ani opravdu velký a nenadálý výdaj není tak urgentní, aby stálo za to kývnout hned na první nabídku, kterou při hledání najdete. Věnujte velkou pozornost srovnání jednotlivých produktů, můžete takhle u půjčky ušetřit stovky, ale za určitých okolností klidně i celé tisíce korun. I když se vám nějaká nabídka opravdu zalíbí, je vždy šance, že narazíte na ještě lepší. Zkrátka, pokud budete srovnávat větší objem nabídek, je dost možné, že najdete skutečně dost zajímavou. Přesně podle osvědčeného hesla, víc hlav víc ví.

Nenechte se napálit, pokud hledáte výhodný úvěr, chce to hodně rozmýšlení

Čeho se raději vyvarovat?

Pozor si dejte na poskytovatele, kteří v návrhu smlouvy neuvádí povinný údaj o RPSN, tedy roční procentuální sazbu nákladů. Ta ukazuje, kolik vás úvěr bude ve skutečnosti za rok stát. Na pozoru se mějte, i pokud jsou stránky poskytovatele nepřehledné nebo postrádají důležité kontaktní údaje. Od takových raději ruce pryč, protože podobné představení už vypadá dosti neseriózně. A s takovou firmou určitě nebude dobré spolupracovat ani v případě půjčky za pár stokorun.

 

Shlédněte také

Plast je vynikající materiál nejen pro přepravky

Aby vnitrozemská i mezinárodní doprava fungovaly tak, jak mají, je potřeba zajistit mimo jiné i …