Domů / Doporučujeme / Výběr a instalace hromosvodu jako základní bezpečnostní otázka

Výběr a instalace hromosvodu jako základní bezpečnostní otázka

Máte v pořádku hromosvod? Otázka, na kterou mnoho lidí nezná odpověď. A přitom je tak důležitá. Pokud je hromosvod ve špatném stavu, může to mít velmi nepříjemné následky. Na co si dát konkrétně pozor a proč jsou důležité i pravidelné revize? To se dozvíte přímo v tomto článku zaměřeném na realizaci i následné revize hromosvodů.

Návrh může mít více podob

Když si necháte zpracovat projekt hromosvodu, může mít ve většině případů hned několik možností řešení. Jde o to, co konkrétně umožňuje vaše stavba. Konečné místo pro hromosvod si tak ve většině případů budete moci vybrat z nabídky několika předložených možností. Každá z nich přitom splňuje potřebné parametry pro vytvoření funkčního hromosvodu.

Důležitý je především zemnič

Pro správně fungující hromosvod je důležitý především základový zemnič. Ten musí být opravdu správně vyveden a ukotven. Zároveň je nezbytné propojení s vrchními částmi hromosvodu, které vedou až přímo na střechu. Jedině tak může být silný výboj energie v podobě blesku bezpečně uzemněn tak, aby nedošlo k žádným škodám na majetku. Pro ověření, že všechno správně funguje, jsou důležité také pravidelné revize hromosvodů. Ty mohou ukázat na případné nedostatky, které je potřeba napravit pro obnovení funkčnosti.

Nezapomeňte na ochranu elektroinstalace

Kromě instalace samotného hromosvodu je dobré připravit komplexní řešení pro ochranu vnitřní elektroinstalace. To znamená například efektivní ochranu proti přepětí. Tyto svodiče dokážou stáhnout silní nadbytek proudu z bleskového výboje tak, aby nedošlo k poškození vnitřních rozvodů či přímo některého z elektrických vybavení domácnosti. Pro specializované společnosti zaměřené na instalaci hromosvodů to jistě nebude problém a zvládnou připravit komplexní řešení pro maximální ochranu vaší nemovitosti včetně vybavení.

Shlédněte také

Plast je vynikající materiál nejen pro přepravky

Aby vnitrozemská i mezinárodní doprava fungovaly tak, jak mají, je potřeba zajistit mimo jiné i …