Domů / Doporučujeme / Není všechno zlato, co se třpytí

Není všechno zlato, co se třpytí

Nezáleží na tom, jak jsou nebo nejsou napjaté finanční trhy. Vždy je dobré myslet na budoucnost svojí a svých dětí a připravit si jakoukoliv finanční rezervu. Někteří lidé se snaží investovat do nemovitostí. Půda všeobecně šla peněžně nahoru. A vše kolem nemovitostí vůbec. Jenomže kdo má dnes kromě bohatých investorů na nákup bytů či domů? Další možností je zaměřit se na zlato. Ale ne jak zbůhdarma. Jistota totiž není v investování do zlata na burze, ale vlastnictví zlatých slitků. To je jistota, kterou vám nikdo, ani inflace, nevezmou.

Jak to funguje?

Když se řekne investice do zlata, jedná se o nákup zlatých mincí a slitků. Není to tedy stejný pojem jako investování do zlata (komodity) na burze. Hlavním rozdílem je, že první možnost neztrácí svou kupní sílu, ať se na trzích děje cokoliv. Pokud by třeba inflace znehodnotila vaše finance na účtech, zlata s ani nedotkne. To možná nepředstavuje z časového hlediska výnosný počin, ale finanční jistotu, která může jen růst.

Co je na trhu?

Než začnete nakupovat ve velkém, vždy je nutné vědět, jaká je teď cena zlata na trhu. Druhým krokem je porovnání cen u společností se zlatými mincemi a slitky. Pak budete vědět, jestli kupujete za cenu výhodnou či ne. A že je z čeho vybírat. Ceny jednotlivých společností se mohou lišit i v řádu desítek procent.

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Produkce, z které mohou Češi vybírat, je většinou švýcarská. A dost často se stává, že u nás nakoupíte dráž než v okolních zemích. I tak si určitě vyberete. Nabídka na tuzemském trhu je veliká. A ať začnete menšími kousky nebo se vrhnete do větších nákupů, chybu neuděláte.

Shlédněte také

Plast je vynikající materiál nejen pro přepravky

Aby vnitrozemská i mezinárodní doprava fungovaly tak, jak mají, je potřeba zajistit mimo jiné i …