Domů / Doporučujeme / Pojištění nemovitosti neberte jako nutné zlo. Naopak vás může zachránit

Pojištění nemovitosti neberte jako nutné zlo. Naopak vás může zachránit

Pojištění nemovitosti neberte jako nutné zlo. Naopak vás může zachránit

Splátku hypotéky je pro většinu lidí jednou z největších výdajových složek rodinného rozpočtu, logicky se proto snaží celkové náklady optimalizovat – počítá se přece každá koruna, která zůstane v kase. Povinné uzavření pojištění nemovitosti proto mnozí zájemci o úvěr vnímají velmi nelibě. Přitom nejde o závratnou částku, a navíc se jediný způsob, jak získat finanční kompenzaci v případě škodní události.

Pojištění nemovitosti, nebo domácnosti?

Než pojištění nemovitosti uzavřete, důkladně si prostudujte smluvní podmínky. Zajímejte se o rozsah pojištění, výluky a případné limity. Na lehkou váhu neberte ani kvalitu asistenčních služeb – ochotný operátor na lince pro vás udělá první poslední, což se bude hodit nejen v momentě, kdy vám vichřice strhne střechu.

Pojištění nemovitosti neberte jako nutné zlo. Naopak vás může zachránit

A nezapomeňte si udělat jasno mezi základními pojmy. Pojištění nemovitosti není jedno a totéž jako pojištění domácnosti. V čem se liší?

Pojištění nemovitosti chrání majetek, který je pevně spojen se zemí. Může se jednat o dům, zahradní domek, garáž a další stavby. A také o zařízení s nimi pevně spojená – klimatizační jednotkou počínaje kuchyňskou linkou konče.

Pojištění domácnosti chrání vnitřní vybavení včetně finančních prostředků. V praxi jde o spotřebiče, cennosti i věci osobního charakteru. Jinými slovy – kdybyste domácnost otočili vzhůru nohama, vše co spadne na zem.

Pojištění nemovitosti neberte jako nutné zlo. Naopak vás může zachránit

Komplexní ochrana majetku bez rizika podpojištění

Na otázku, zda si sjednat pojištění domácnost, nebo nemovitosti, existuje jasná odpověď. Chcete-li klidně spát, pojistěte si svůj majetek se vším všudy. Dobrou volbou je online pojištění nemovitosti a domácnosti s názvem Bezpečný domov Plus, který nabízí ERGO pojišťovna. Umožňuje pojistit majetek paušální částkou dle obytné plochy a chrání tak klienty před rizikem podpojištění. Navíc je k němu zdarma praktické pojištění odpovědnosti.

Shlédněte také

Plast je vynikající materiál nejen pro přepravky

Aby vnitrozemská i mezinárodní doprava fungovaly tak, jak mají, je potřeba zajistit mimo jiné i …