Domů / Doporučujeme / Jak najít výhodnou rychlou půjčku?

Jak najít výhodnou rychlou půjčku?

Každý z nás se občas může dostat do situace, kdy mu chybí peníze. Pakliže vám kupříkladu zbývá pár dní do výplaty a potřebujete nutně zaplatit složenky, nový spotřebič či další věci, může vás z potíží dostat takzvaná rychlá půjčka. V současné době jsou nebankovní půjčky online, které lidem poskytují zpravidla maximálně několik tisíc korun, velmi žádané. Je ale třeba si dát pozor na několik věcí, aby se vám půjčení peněz zbytečně neprodražilo.

Co je rychlá půjčka?

V první řadě je dobré si ujasnit termín rychlé půjčky. Jde o krátkodobé úvěry, kdy vám soukromá společnost poskytne obvykle řádově jednotky tisíc korun na dobu maximálně několika týdnů. Nejčastěji je lhůta pro navrácení peněz do 30 dní, přičemž je možné ji za poplatek prodloužit.

O rychlou půjčku se ale jedná především z toho důvodu, že peníze máte k dispozici prakticky ihned poté, co vám je poskytovatel schválí. Během několika málo minut tak disponujete kýženými finančními prostředky, díky nimž vyřešíte tíživou situaci. Výhodou většiny rychlých půjček je fakt, že nepotřebujete dokládat výši příjmu s potvrzením od zaměstnavatele.

Do formuláře, který vyplníte přes internet, stačí zadat vaše jméno a adresu, telefonní číslo a také číslo bankovního účtu, který musí být vedený na vaše jméno. Po odeslání formuláře se za chvíli dozvíte, zda na půjčku máte nárok, případně zda byla žádost zamítnuta, potažmo z jakého důvodu. Nemusíte chodit nikam na pobočku, vše lze sjednat v klidu a pohodlí domova, z kanceláře či z jakéhokoliv jiného místa.

Pozor na úroky a další aspekty

Při výběru rychlé půjčky si vždy všímejte toho, zda vám společnost poskytuje kompletní informace. Důležité je hlavně už před definitivním sjednáním vědět, kolik za půjčku celkem zaplatíte. Dále je potřeba znát, kdy a jakým způsobem mají být peníze i s případným úrokem navráceny. Toto jsou základní parametry, které by u každé kvalitní rychlé půjčky online neměly chybět. V opačném případě se půjčce raději vyhněte, může se jednat o nesolventního poskytovatele.

Dobrým příkladem rychlé půjčky, na niž se dá spolehnout, je ta od společnosti Cool Credit. Získat zde lze až 20.000 Kč, pokud se stanete věrnými klienty. Základní doba splatnosti je volitelná v rozmezí od 1 do 30 dní. Vždy se dozvíte, kolik za půjčku zaplatíte, což je nesmírně důležité, jak jsem zmínil výše.

Nepůjčujte si, pokud to není nezbytné

Výhodná rychlá půjčka se samozřejmě pozná i dle výše úroků. Vždy si řádně prostudujte a rozmyslete, zda se vám nabízený obchod vyplatí, nebo se raději poohlédnete po jiném způsobu, jak vyřešit svoji náhlou finanční tíseň. Důležité je mít na paměti, že peníze dříve či později musíte vrátit, jinak se dostanete do ještě větších problémů, které mohou skončit třeba i exekucí majetku.

Shlédněte také

Plast je vynikající materiál nejen pro přepravky

Aby vnitrozemská i mezinárodní doprava fungovaly tak, jak mají, je potřeba zajistit mimo jiné i …