Domů / Doporučujeme / WPC prkna nachází uplatnění na terasách i balkonech

WPC prkna nachází uplatnění na terasách i balkonech

V současné době se pro realizaci zahrady používají různé materiály, přičemž jedním z nich jsou WPC prkna. V podstatě se jedná o dřevoplast, což je materiál kombinující dřevěnou složku s polymerem. Snadno se instaluje, navíc nevyžaduje korekci a impregnaci.

V první řadě je nezbytné podotknout, že WPC prkna jsou šetrná k životnímu prostředí a používají se na terasách i balkonech. Vyznačují se také krásným vzhledem a příjemným povrchem.

Terasová prkna jsou vhodná do exteriéru

WPC prkna jsou odolná vůči nepřízni počasí, a proto jsou perfektní volbou do exteriéru. Výhody pro jejich použití jsou zřejmé. Pokládku zvládne každý šikovný kutil, ba dokonce i začátečník. Terasová prkna z dřevoplastu vám navíc ušetří nejen spoustu času, ale ve výsledku i peněz, protože si nemusíte objednávat řemeslníky.

Co se týče údržby, stačí používat šetrný čisticí prostředek, vodu a mop. Během několika sekund setřete veškerý prach a nečistoty. V případě výrazného znečištění můžete použít i kartáč, ale kartáčujte vždy po směru vláken.

Životnost je dlouhá

Potěší vás také životnost, přičemž WPC prkna vydrží dlouhá léta. Dřevěná terasa se stane chloubou vaší zahrady, navíc velice dobře rozšíříte obytný prostor a dokonale propojíte obývací pokoj se zahradou.

Jestliže terasu ještě nemáte, pusťte se do její stavby, protože ji zvládnete i svépomocí. Stačí si zjistit, co potřebujete pro stavbu terasy, nakoupit si žádoucí materiál i vybavení, a potom se pustit do práce. Vše se netočí jen kolem terasových prken, ale ještě musíte mít distanční podložky, rektifikační terče a další prvky, s nimiž docílíte perfektního výsledku.

Terasa se stane místem a oázou klidu i relaxace. Po náročném pracovním dni si na ní vychutnáte kávu a přečtete knížku. O víkendech zase na terase pohostíte rodinu a přátele.

Shlédněte také

Plast je vynikající materiál nejen pro přepravky

Aby vnitrozemská i mezinárodní doprava fungovaly tak, jak mají, je potřeba zajistit mimo jiné i …