Domů / Doporučujeme / K modernímu domu patří bazén. Jaké výhody přináší plastový přelivový model?

K modernímu domu patří bazén. Jaké výhody přináší plastový přelivový model?

Chcete-li si z vaší nemovitosti vytvořit skutečně elegantní a do jisté míry luxusní sídlo, neměl by na pozemku chybět bazén. Z řady důvodů se vyplatí vsadit na takzvaný přelivový bazén, který se dnes povětšinou vyrábí z plastu.

Proč plastový bazén?

Možná si říkáte, že plast není zrovna nejlepším materiálem, vždyť se může snadno poškrábat, popraskat, případně jinak poškodit. Jenže dnes už se plastový bazén zcela vyrovná betonovému, spíše jej ještě předčí. Samozřejmě si ho musíte objednat u dostatečně renomované firmy, která vám jej zrealizuje dle vašich představ.

Příkladem společnosti, na niž se můžete obrátit, je ALBIXON. Je schopna postavit plastový bazén takřka v jakémkoliv tvaru, velikosti a designu. Využívá vysoce odolný plastový materiál. Konstrukce pak bez problémů přežije klidně desítky let, aniž by jí vadily nejrůznější extrémy počasí. Zatímco beton má při hodně nízkých teplotách tendenci popraskat, tvrzenému plastu nevadí ani třeskuté mrazy. V létě pak vlivem sluníčka a UV záření neztrácí svoji barevnou stálost, což lze rovněž označit za velkou přednost.

Přelivový bazén

Plastu se tedy rozhodně nemusíte obávat. Dále je dobré si ujasnit, o jaký typ bazénu půjde, co se týče způsobu filtrace. Atraktivním řešením je nepochybně přelivový bazén. Poznáte ho jednoduše dle toho, že má na okrajích kanálky s mřížkou. Skrz ně se voda dostává do filtračního zařízení. Po vyčištění je pak odčerpána zpět do bazénu. Pro účinné filtrování je však důležité, aby voda byla v bazénu neustále až po jeho okraj a mohla se dostat do zmíněných kanálků.

Přelivový bazén je vhodné zvolit v zapuštěné verzi. Perfektně se pak sladí se zbylým pozemkem a nebude působit zbytečně rušivým dojmem, což je častým problémem u nadzemních bazénů.

Shlédněte také

Plast je vynikající materiál nejen pro přepravky

Aby vnitrozemská i mezinárodní doprava fungovaly tak, jak mají, je potřeba zajistit mimo jiné i …